עבודת מין: סקירה כללית של המקצוע

עבודת מין: סקירה כללית של המקצוע

מספר מילים 513

עבודת מין היא כל חילופי שירותי מין תמורת כסף או מוצרים מוחשיים אחרים. הוא כולל מגוון פעילויות מקצועיות הכוללות אלמנט מיני ויכולות לנוע בין זנות רחוב לשירותי ליווי יוקרתיים ומפעילי מין טלפוניים. אלה העוסקים בעבודת מין עשויים להיות מכונים על ידי מגוון רחב של מונחים, כולל, hustlers, או ספקים.

תעשיית עבודת המין העולמית היא מורכבת ולעתים קרובות סטיגמה, עם חוקים ותקנות המשתנים במידה רבה בין מדינות ותחומי שיפוט אחרים. ההערכה היא כי הערך השנתי של תעשיית עבודת המין הוא כ -99 מיליארד דולר, המוערך בין 0.2-0.6 אחוזים מהתמ"ג העולמי.

הגדרה

בהגדרתה הרחבה ביותר, עבודת מין היא כל סוג של חילופי דברים הכוללים אלמנט מיני, כגון זנות, שירותי ליווי, אקזוטיקה / חשפנות, מצלמת רשת, מפעילי טלפון או שירותי עיסוי עם 'סוף טוב'. זנות היא הצורה המוכרת ביותר של עבודת מין ובדרך כלל כוללת החלפה ישירה של כסף או סחורות מוחשיות אחרות עבור שירותי מין.

המונח "עובד מין" (או "זהות עובדת מין"), משמש לעתים קרובות לתיאור כל מי שמעורב בחילופי שירותי מין, בין אם הוא עוסק במקצוע באופן מקצועי, על בסיס משרה חלקית או מדי פעם.

היסטוריה

לעבודת מין יש היסטוריה ארוכה ומגוונת, עם עדויות למעורבות אנושית בפרקטיקות שלה לאורך ההיסטוריה המתועדת. בימי קדם, זנות טופלה ויושמה בדומה לסחר, לעתים קרובות באישור המדינה. סימנים מוקדמים של סחר בשירותי מין ניתן לראות בכתבי יד ובגילופים מימי הביניים, ושירותים שהוצעו על ידי נחשבו לרפואיים בתרבויות מסוימות.

בסוף המאה ה-19 הופיעה עבודת המין המודרנית, עם דגש הולך וגובר על הרגולציה שלה. זה הוביל בסופו של דבר להפללה של עבודת מין במדינות רבות, מגמה שזכתה לביקורת על ידי רבים בקהילת זכויות עובדי המין.

תקנות

עבודת מין מוסדרת בדרגות שונות במדינות שונות ובתחומי שיפוט אחרים. תחומי שיפוט מסוימים, כגון קנדה, הפכו עבודת מין לבלתי חוקית. משמעות הדבר היא כי מכירה ו / או רכישה של שירותי מין אינה מהווה מעשה פלילי מבחינה משפטית, אולם פעילויות מסוימות הקשורות לתעשייה נותרות פליליות, כגון סרסרות ופרסום צד שלישי. תחומי שיפוט אחרים, כגון ארצות הברית, עדיין מסווגים עבודת מין כפעילות פלילית.

אלה העוסקים במקצוע צריכים להיות מודעים לחוקים באזור שלהם, כמו עונשים פליליים להשתנות במידה רבה בהתאם לתקנות של תחום השיפוט הפרט.

זכויות עובדי מין

עבודת מין היא אחד המקצועות הבודדים שבהם אלה בתעשייה זוכים לעתים קרובות ליחס שונה על ידי החוק בהשוואה לאלה במקצוע דומה, כגון לקוחות של מכוני עיסוי ארוטיים, נערות ליווי או חשפניות. זה מוביל לעתים קרובות לתוצאות משפטיות לא שוויוניות ולא הוגנות עבור עובדי מין בתחומי שיפוט מסוימים.

בשנים האחרונות נוסדו ארגונים ותנועות רבים לתמיכה בזכויותיהן של עובדות מין, ביניהן 'פרויקט המטריה האדומה', 'הפחתת נזקים בינלאומית' ו'הוועדה הבינלאומית לזכויות עובדות מין באירופה'. ארגונים אלה מוקדשים לקידום זכויותיהן ובטיחותן של עובדות מין על ידי שדולה לאי-הפללה ותמיכה נגד חוקים לא הוגנים, כוחות משטרה וסטיגמות חברתיות.

מסקנה

עבודת מין היא מקצוע מורכב ולעתים קרובות מושמץ המוסדר באופן שונה במקומות שונים בעולם. למרות המגוון הרחב של תקנות ועונשים על המעורבים, מספר גדל והולך של אנשים בוחרים להיכנס למקצוע ולתמוך בזכויותיהם. ארגונים כגון "פרויקט המטריה האדומה", "צמצום הנזק הבינלאומי" ו"הוועדה הבינלאומית לזכויות עובדי מין באירופה" מספקים סנגור ותמיכה בזכויותיהן של עובדות מין, ומסייעים להן להילחם נגד אמצעים לא הוגנים ולנהל משא ומתן על תנאי עבודה בטוחים. למרות שהתעשייה סובלת לעתים קרובות מסטיגמות, קולן של עובדות המין הולך ומתחזק והמאבק על זכויותיהן נמשך.

בלוג סקס חמשת החושים מאמרים נוספים

נערות ליווי: מבט על עולם החברות המקצועית

מספרד ועד דובאי, נערות ליווי ניתן למצוא בכל פינות העולם. המונח "נערת ליווי", הידוע גם בשם נערות ליווי או נערת ליווי…

נערות ליווי: מבט על עולם החברות המקצועית

נערות ליווי – מלוות את לקוחותיהן בנסיעות עסקים והנאה

נערות ליווי, הידועות לעתים כנערות ליווי, מספקות חברות וניתן להזמין אותן לנסיעות, אירוסין עסקיים, אירועים עסקיים ומסיבות פרטיות. הם היו חלק…

נערות ליווי – מלוות את לקוחותיהן בנסיעות עסקים והנאה

מהי נערת ליווי ואיך עובד הליווי?

נערת ליווי היא מבוגר עצמאי המספק שירותי חברות, בדרך כלל בתשלום. נערות ליווי רבות מתמחות בסוגים מסוימים של מפגשים, כגון דייטים…

מהי נערת ליווי ואיך עובד הליווי?