"היסטוריה של פורנוגרפיה: כיצד סרטים למבוגרים שינו את סצנת הבידור"

"היסטוריה של פורנוגרפיה: כיצד סרטים למבוגרים שינו את סצנת הבידור"

מספר מילים 321

זה לא סוד שלסרטים למבוגרים יש היסטוריה ארוכה ומפוארת, ואפשר לומר שיש להם השפעה לא קטנה על סצנת הבידור בעשורים האחרונים. ואכן, סרטי פורנו הפכו מתת-ז'אנר נישה של קולנוע לתעשייה של מיליארדי דולרים, וזה בעיקר תלוי בכמות העצומה של אפשרויות הבחירה הזמינות לקהל כיום. אבל איך בדיוק סרטי מבוגרים התקבלו כמיינסטרים? בואו נסתכל אחורה בזמן כדי לגלות.

בימים הראשונים של הקולנוע, פורנו היה למעשה סוג של פרי אסור. אף על פי שסרטים כבר מתחו את הגבולות של מה שנחשב מקובל לצפייה ציבורית, רוב בתי הקולנוע והאולפנים עדיין ראו סרטים למבוגרים כהרבה יותר מדי וסירבו להקרין אותם. כתוצאה מכך, הפורנוגרפיה ירדה למחתרת והייתה נגישה רק לקהלים מסוימים. רק בסוף שנות השישים ותחילת שנות השבעים החל פורנו להתקבל למיינסטרים.

אחת הסיבות לשינוי זה הייתה עלייתו של מה שמכונה "סקין פליק" או "פורנו שיק". זה היה ז'אנר קולנועי שהציג אקטים מיניים מפורשים, אבל אלה לא תמיד הוצגו בצורה הגסה ביותר. ואכן, סרטים אלה הציגו לעתים קרובות עירום וסצנות סקס מדומות שנועדו להיות קומיות וקלילות יותר באופיין, מה שאיפשר להם לפנות לקהלים רחבים יותר.

ז'אנר הפורנו שיק מילא תפקיד מרכזי בשינוי עמדות הציבור כלפי סרטים למבוגרים, מה שהוביל לזינוק בפופולריות לאורך שנות השבעים והשמונים. ככל שהתעשייה המשיכה להתרחב, תשומת לב רבה יותר הוקדשה לערכי הייצור והושקעו תקציבים גדולים יותר. זה הוביל לעלייתו של סרט הפורנו 'הנוסחתי', עם סצנות סקס המוצגות כעת בצורה מקצועית יותר.

אבל רגע הפריצה האמיתי הגיע עם הופעת האינטרנט, מה שהקל מאוד על שיתוף סרטוני פורנו והפצת הבשורה. לפתע, מיליוני אנשים בכל רחבי העולם צפו בסרטים למבוגרים, מה שהקל על קהל המיינסטרים להכיר את הז'אנר. זה, בתורו, איפשר למפיקי פורנו ליצור סרטים שאפתניים יותר שפנו לדמוגרפיה רחבה יותר.

כיום, סרטי פורנו פופולריים יותר מאי פעם ואין להכחיש כי הייתה להם השפעה עצומה על תרבות הפופ. בנוסף למתיחת הגבולות של מה שנחשב מקובל, סרטי מבוגרים חקרו גם מגוון נושאים משמעותיים, כולל שוויון מגדרי, מיניות ואפילו ההבחנה בין פנטזיה למציאות. ברור שהפורנו עבר דרך ארוכה מאז יציאתו הראשונה למסך הגדול, והוגן לומר שהוא מבוסס כעת היטב כחלק מנוף הבידור.

בלוג סקס חמשת החושים מאמרים נוספים

נערות ליווי: מבט על עולם החברות המקצועית

מספרד ועד דובאי, נערות ליווי ניתן למצוא בכל פינות העולם. המונח "נערת ליווי", הידוע גם בשם נערות ליווי או נערת ליווי…

נערות ליווי: מבט על עולם החברות המקצועית

נערות ליווי – מלוות את לקוחותיהן בנסיעות עסקים והנאה

נערות ליווי, הידועות לעתים כנערות ליווי, מספקות חברות וניתן להזמין אותן לנסיעות, אירוסין עסקיים, אירועים עסקיים ומסיבות פרטיות. הם היו חלק…

נערות ליווי – מלוות את לקוחותיהן בנסיעות עסקים והנאה

מהי נערת ליווי ואיך עובד הליווי?

נערת ליווי היא מבוגר עצמאי המספק שירותי חברות, בדרך כלל בתשלום. נערות ליווי רבות מתמחות בסוגים מסוימים של מפגשים, כגון דייטים…

מהי נערת ליווי ואיך עובד הליווי?