"אוננות: חקירה של יתרונות, מיתוסים ופרקטיקות"

"אוננות: חקירה של יתרונות, מיתוסים ופרקטיקות"

מספר מילים 328

רובנו שמענו על אוננות וכיצד היא חלק חשוב בהנאה עצמית וחקירה. בעוד שרוב הדיון סביב אוננות התבייש ודוכא, זהו חלק חשוב מהבריאות הפיזית והנפשית. אוננות יכולה להועיל בכמה דרכים, החל מקידום הפגת מתחים ועד לשיפור ההערכה העצמית. מאמר זה בוחן את היתרונות של אוננות, כמה מהמיתוסים הפופולריים הקיימים, ושיטות מומלצות לחקר הנאה עצמית.

היתרונות של אוננות

sexgeizhals
אוננות היא התנהגות טבעית ובריאה עם יתרונות רבים, הן ברמה הנפשית והן ברמה הפיזית. זה יכול לעזור להפחית מתח, להקל על חרדה, ולספק הנאה מינית. זה יכול גם לשפר את הרווחה הכללית ואת ההערכה העצמית.

המטפל המיני מייקל דה-מרקו מסביר: "כשאנחנו מרגישים עונג אנחנו מסוגלים לכבות מחשבות שליליות ולהעריך את עצמנו, שבתורו יוצר לולאת משוב חיובית שמורידה מתח ומגבירה את מצב הרוח הכללי שלנו".

אוננות יכולה גם לעזור לבריאות הפיזית. זה יכול לעזור לאנשים להרגיש יותר בנוח עם גופם ולעורר מינית, שניהם חשובים בחיי מין בריאים ומערכות יחסים מיניות. אוננות יכולה גם לעזור להגביר את זרימת הדם לאיברי המין, לשפר את התפקוד המיני ולספק הקלה מסוימת מהתכווצויות מחזור.

ניפוץ המיתוסים על אוננות

כמו רוב הנושאים הקשורים למין, אוננות כבר מוקף מיתוסים ותפיסות שגויות. מיתוס פופולרי אחד הוא שזה רע לבריאות שלך – אחרים כוללים אמונות שזה יוביל לבעיות זיקפה, פוריות, וחושים מעוותים של המציאות. חלק מהמיתוסים הללו מושרשים בדת או במדע מיושן, אך אף אחד מהם אינו נכון.

ד"ר מדלן קסטלנוס, פסיכיאטרית ומטפלת מינית, מסבירה: "האמת היא שאוננות היא בריאה, טבעית, ואין סיבה או סיבה לאשמה או לבושה".

שיטות עבודה מומלצות לחקר אוננות

אוננות צריכה תמיד להיות חוויה מהנה, כזו שבה האדם יכול לחקור בחופשיות את גופו ואת רצונותיו. הנה כמה טיפים שיהפכו את החוויה לטובה עוד יותר:

• תנו לעצמכם הפסקה – הקדישו זמן קבוע לחקור את גופכם ולענג את עצמכם.

• התחברו לעצמכם – קחו קצת זמן לחשוב על מה שמרגיש לכם טוב וחקרו בעזרת טכניקות וצעצועים שונים.

• הפכו אותו למיוחד – צרו אווירה מיוחדת או מרחב שבו תוכלו לגלות את עצמכם.

לבסוף, זכרו שאין דרך אחת "נכונה" לעשות זאת. כל אחד שונה ויכול ליהנות לחקור אוננות בדרכים שונות. אז מצאו את מה שמתאים לכם ותיהנו מהמסע!

בלוג סקס חמשת החושים מאמרים נוספים

כל הבנות: להבין את העולם השנוי במחלוקת של חברות בתשלום

נערות ליווי, הידועות גם כנערות ליווי או בנות לוויה בתשלום, היו חלק מהחברה במשך מאות שנים. בעוד הרעיון של החלפת כסף עבור חברות ושירותים מיניים עשוי להיראות טאבו עבור חלק, זוהי תעשייה משגשגת…

כל הבנות: להבין את העולם השנוי במחלוקת של חברות בתשלום

הבנת התמכרות למין: גורמים, סימפטומים ואפשרויות טיפול

סקס הוא חלק טבעי ובריא מהחיים. זהו צורך אנושי בסיסי החיוני להולדה, הנאה ואינטימיות. עם זאת, עבור אנשים מסוימים, סקס יכול להפוך להתנהגות אובססיבית וכפייתית שמשתלטת על חייהם. תופעה זו ידועה בשם התמכרות…

הבנת התמכרות למין: גורמים, סימפטומים ואפשרויות טיפול

עולם נערות הליווי המקצועיות: מבט מקרוב על ענף שנוי במחלוקת

המונח "נערת ליווי" מעורר לעתים קרובות מגוון תגובות מאנשים. יש שיחשבו עליה כעל קריירה זוהרת ורווחית, בעוד שאחרים יסתייגו ממנה בבוז ויתייגו אותה כזונות. עם זאת, המציאות של ענף הליווי היא הרבה יותר…

עולם נערות הליווי המקצועיות: מבט מקרוב על ענף שנוי במחלוקת